Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZAMSZ ZNOWU NA TOPIE
WitajcieUśmiech Nie ukrywam, że moda jest moją największą pasją, która zajmuje większość mojego wolnego czasu. Dlatego chciałabym się z Wami podzielić moimi uwagami na temat aktualnych trendów w modzie damskiej. Tym razem na warsztat wzięłam materiał, jakim jest ZAMSZ. Mam nadzieję, że mój artykuł Was zaciekawi i przyniesie kilka cennych wskazówek. Życzę miłej lekturyUśmiech

Zamsz. To pojęcie na pewno każdy z nas już kiedyś słyszał. Czym on jest jednak dokładnie? O tym nie każdy już wie. Otóż, zamsz jest wyprawioną skórą zwierzęcą, która nie posiada części licowej, a co za tym idzie, posiada właściwości takie jak:
  • miękkość,
  • ciągliwość,
  • czy też chłonność.
Jego charakterystyczną cechą jest także stosunkowo krótkie włókno w kolorze naturalnym, żółtokremowym lub sztucznie barwionym.

Odzież z zamszu w ostatnim czasie zyskuje znowu na popularności. W internecie oraz sklepach stacjonarnych zaczynamy mieć coraz większy wybór w produktach wykonanych z tego ciekawego materiału.

Ubrania z zamszu to przede wszystkim płaszcze zamszowe, ale i nie tylko. Zamszowa garderoba to także:

1. buty,
  2. kurtki,
  3. bluzki,
  4. body,
  5. różnego rodzaju narzutki,
  6. a nawet torebki.

Jeśli będziemy chcieli znaleźć w sklepie coś z zamszu, to na chwilę obecną, nie powinniśmy mieć z tym najmniejszego nawet problemu. Materiał ten świetnie sprawdzi się wiosną i latem, a także i ciepłą jesienią. Dobrze podkreśli i dopełni resztę ubioru, a także nada im nutkę pożądanego ciepła. Spory wybór jaki już teraz mamy na sklepowych półkach, pozwala na fantastyczne skomponowanie stroju z mniejsza lub większą rolą produktów wykonanych z materiału jakim jest właśnie zamsz. Przykład takiego wysokogatunkowego płaszcza zamszowego można obejrzeć chociażby na stronie tego sklepu - http://kostes.eu/pl/okrycia-wierzchnie/3...khaki.html. Im lepsza jakość, tym wyższa cena. Jednak efekt robi wrażenie!

Fakt faktem, że odzież z zamszu potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji i nie wrzucimy jej po prostu do pralki ustawiając standardowy program. Jednakże efekty jakie możemy uzyskać nosząc ubrania z zamszu są fenomenalne i z pewnością są warte zachodu. Co do tego nie ma nawet najmniejszej wątpliwości.
Odpowiedz
Świetnie napisane. Dzięki, że poruszyłaś ten temat na forumUśmiech
Odpowiedz
Dzięki! Ja na pewno skorzystam na tych wskazówkachUśmiech Taki porządny zamszowy płaszcz na pewno przydałby się w mojej garderobieUśmiech
Odpowiedz
Nawet nie wiedziałam, że teraz zamsz znów jest modny. A tak się składa, że nawet mam w szafie koszulę zamszową z frędzlami, także chyba znów będę mogła ją ubraćUśmiech Tylko z czym taki zamsz najlepiej łączyć? Jeans będzie pasował?
Odpowiedz
Zgadzam się w 100%, że im lepszy gatunkowo zamsz, tym dłużej nam posłuży. Szkoda tylko, że to musi tyle kosztowaćSmutny No ale cóż...jak to mówią raz na jakiś czas można sobie pozwolić na taki droższy ciuch.

Moim zdaniem zamsz i jeans to dobre połączenie, zwłaszcza w takich casualowych stylizacjach. Chociaż taki total look zamszowy też mógłby się sprawdzić.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości