Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawód projektanta w Polsce i aktualne trendy
Ktoś z Was chciałby może zacząć swoją karierę jako projektant mody? Wbrew pozorom w Polsce ten zawód staje się coraz popularniejszy, zwłaszcza że sami przekonujemy się do ubrań projektowanych przez nasze rodzime i lokalne firmy z branży modowej. Więcej o tajnikach tego zawodu i aktualnych trendach możecie poczytać w moim tekście poniżej:

Pierwszą myślą, jaką ma, chyba większość ludzi na świecie, przy rzuconym haśle „projektanci”, są z pewnością nazwiska:
  • Klein,
  • Gucci,
  • Versace,
  • Ricci,
  • Vuitton,
  • Kors
  • oraz wiele, wiele innych

Są to najbardziej znane nazwiska w świecie mody, o których słyszeli chyba wszyscy, nie tylko miłośnicy tej branży. Świat ten jednakże, nie kończy się jedynie na czołówkach.

Każdy kraj ma także swoich projektantów, którzy tworzą kolekcje, będące ich wizytówką. Polscy projektanci, to także niekrótka lista nazwisk, dzięki którym możemy nabyć niebanalne, nietuzinkowe ubrania. Polscy projektanci, to nazwiska takie jak:

1. Dorota Pietruszka,
  2. Gosia Strojek,
  3. Barbara Wysocka,
  4. Anna Feledyk,
  5. Gabriela Hezner,
  6. Magdalena Misztal,
  7. Majka Sajda,
  8. Aleksandra Zgubińska,
  9. Ewa Łukawska,
  10. Izabela Calik.
To tylko nieliczni polscy projektanci, którymi możemy się pochwalić.

Polska zatem, można by rzecz, wcale nie pozostaje w tyle jeśli chodzi o świat mody. Polscy projektanci, mogą się pochwalić ciekawymi kolekcjami, których bez wątpienia nie spotkamy nigdzie indziej, a to nadaje nam niezwykłej unikatowości o której marzy chyba dzisiaj każdy. Szczególnie dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się kolekcje ubrań skórzanych. Takie spódnice skórzane prosto od polskiej projektantki, można obejrzeć w sieci – kostes.eu/pl/glowna/16-czarna-skorzana-spodnica-z-rombami, gdzie od razu można dokonać zakupu wybranego modelu.

Za prawdziwą i wysokogatunkową skórę trzeba zapłacić trochę więcej, jednak przynajmniej mamy gwarancję, że kupujemy ubranie z wyższej półki. Tym bardziej, że skórzane spódnice są modne nie tylko teraz w okresie wiosenno/letnim, ale także według prognoz sprawdzą się także jesienią. Co za tym idzie inwestycja w skórzana spódnicę będzie się opłacać. To absolutny must have garderoby każdej fashionistki.

Zawód ten w naszym kraju nie umiera, a wręcz przeciwnie, stosunkowo dobrze zaczyna się rozwijać. Polscy projektanci, powoli zaczynają zyskiwać uznanie, można więc przewidywać, że i w naszym kraju, za jakiś czas pojawi się ktoś, kto wzbudzi spore zainteresowanie oraz wywoła pozytywną burzę w świecie mody. Za kilka lat więc, być może, i jedno z naszych nazwisk będzie kojarzone przez większość dorosłej populacji tej planety. Jest na to naprawdę spora szansa.
Odpowiedz
Świetnie, że poruszyłaś ten temat. Ja jestem jak najbardziej za tym, żeby wspierać rodzime marki modowe. Dlaczego niby mamy płacić zagranicznym firmom odzieżowym skoro u nas też można trafić na oryginalne i ciekawe ubrania prawda?
Odpowiedz
Ojjj tak taka skórzana spódnica mi się marzy. Tylko z czym najlepiej zestawiać taką kieckę? Myślicie, że klasyczna biała koszula się sprawdzi?
Odpowiedz
Jasne, że będzie pasować. Ja najczęściej do takiej skórzanej spódnicy czy spodni dobieram sweter albo t-shirt typu oversize. Zależy jaka pogoda za oknemUśmiech

Swoją drogą faktycznie coraz częściej słyszy się o tych młodych polskich projektantach. Do tej pory myślałam, że ich ubrania można kupić tylko w showroomie czy w pracowni. To miła niespodzianka, że niektórzy zdecydowali się otworzyć własny sklep internetowy.
Odpowiedz
Jak to mówią:  "cudze chwalicie, a swego nie znacie"  tak? Coś w tym jest...ja też jestem zdania, że trzeba wspierać polski przemysł odzieżowy. W końcu czasem lepiej kupić jedną rzecz a porządną...przynajmniej dłużej będzie cieszyć okoUśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości