Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak się ubrać do korporacji
Mam pytanie do pań pracujących w korporacji. Jak się ubieracie tam na co dzień, kiedy nie macie powiedzmy żadnych spotkań biznesowych? Za dwa tygodnie zaczynam pracę w dużej korporacji w Warszawie, a nigdy wcześniej nie pracowałam w firmie z dress codem. Powiedzcie jakie ubrania mam zakupić i z jakich na pewno będę musiała zrezygnować... [Obrazek: undecided.gif]
Codziennie budzę się piękniejsza, ale dzisiaj to już chyba przesadziłam  Język
Odpowiedz
Na pewno będziesz musiała zrezygnować z mody sportowej. Odpadają rozciągnięte swetry, bluzy z kapturem, najczęściej również niebieskie jeansy, o spodniach dresowych nawet nie wspomnę, bo nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek kiedykolwiek chodził w takowych do jakiejkolwiek pracy (chyba że pracuje na siłowni). Polecam zakup kardiganków - jednego jasnego, drugiego ciemnego, wygodnej marynarki, dobrze sprawdzają się tuniki w połączeniu z legginsami. Jeśli chodzi o buty, na pewno będziesz musiała zrezygnować z adidasów i tenisówek. Najlepiej zakupić wygodne pantofle na szerokim obcasie czy balerinki. Dobrze mieć również kilka klasycznych sukienek do pracy, bez dekoltu i za kolano oraz spódnic. Kolory ubrań powinny być raczej stonowane...

Na pocieszenie powiem ci, że w korporacji na prawdę można strojem podkreślać swoją kobiecość, oczywiście nie wyzywająco... Oczko
Życie człowieka jest jak życie stolarza. Człowiek żyje, żyje i umiera. I tak samo jest z człowiekiem. 

~Paulo Coelho
Odpowiedz
Wszystko zależy od charakteru korpo. Są firmy, gdzie wcale nie trzeba ubiera się formalnie i nikomu nie przeszkadza bluza z kapturem. Pierwszego dnia ubierz się formalnie i obczaj kto jak się nosi. Tak będzie najłatwiej. Może okazać się, że wcale nie potrzebujesz robić zakupów, bo to co masz w szafie w zupełności wystarczy. Uśmiech
Odpowiedz
Ja zawsze stawiam na sukienki. Jakiej byś nie ubrała, zawsze wyjdziesz elegancko. Do tego jakiś ładny żakiecik i wszystko gra. no zimną może być ciężko, ale odpowiednie rajtuzki i długi płaszczyk potrafią działać cuda. Jak ma się ładne nogi to po co je chować Uśmiech
Odpowiedz
Myślę, że ubiór zależy też od samego stanowiska. Jak siedzisz tylko za biurkiem to ujdzie Ci mniej "wyjściowy" strój. Jak jednak masz spotkania z klientami to najlepszym rozwiązaniem chyba jednak będzie kostium, albo chodziarz żakiet. No i wszystko w raczej stonowanych kolorach, jedynie jakimiś dodatkami można to rozświetlić.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości